PREČO SI POŽIČAŤ NÁHRADNÉ VOZIDLO U NÁS

Cenu za prenájom neplatíte


    • Cenu za prenájom náhradného vozidla nám uhrádza priamo poisťovateľ, kde mal vinník uzatvorené PZP a vy sa nestaráte, koľko a či vôbec nám poisťovňa zaplatila.
    • Vy si platíte iba denný poplatok za krytie škôd, ktoré náhodou spôsobíte na našom zapožičanom aute (je to obdobné ako havarijné poistenie, len s platbou za jednotlivé dni zapožičania náhradného vozidla). ?

Aké výhody to má pre vás?


Nájomné za náhradné vozidlo tak nemusíte uhrádzať z vlastného vrecka a potom sa doprosovať v poisťovni, aby vám tieto náklady preplatila. Častokrát sa totiž stane, že náklady, ktoré poškodení uhradia v lokálnej požičovni im nie sú zo strany poisťovne v plnej miere preplatené.

Poisťovne sa vyhovárajú na čokoľvek, čo predĺžilo dobu opravy poškodeného vozidla a tým pádom predĺžilo aj samotný prenájom náhradného vozidla. Môže to byť napríklad dovolenka servisu, pracovná vyťaženosť servisu a dokonca aj povinné technologické prestávky pri oprave (napr. schnutie laku a pod.)

Chcete príklad?


Tu ho máte…

Tu je krátka ukážka iba z niektorých prípadov, ktoré sme zastupovali. Uvedené príklady boli presne tie prípady, kedy si poškodená osoba požičala auto v lokálnej požičovni, zaplatila za prenájom a potom sa doprosovali v poisťovni o preplatenie.

A výsledok? Veď posúďte sami…


Toto sú prípady ľudí, ktorí si požičali náhradné vozidlo v lokálnej požičovni, zaplatili za prenájom a potom si žiadali preplatiť náklady od  poisťovne. Výsledkom bolo, že poškodený zaplatil za náhradné vozidlo v lokálnej požičovni 9 139,20 EUR a poisťovňa mu uhradila iba 1 684,11 EUR.

Neriskujte zbytočne


Ako vidíte, je úplne bežné, že poisťovne poškodeným osobám nepreplácajú náklady za náhradné vozidlo v plnej výške. Neriskujte a požičajte si vozidlo od nás. Cenu za nájom vozidla si už doriešime s poisťovňou my na vlastné náklady a na vlastnú zodpovednosť.